07 Mẫu quần áo mùa đông Quảng Châu hot nhất 2022

Moti në Hanoi ka filluar të bëhet i ftohtë, kërkesa për veshjet e vjeshtës dhe dimrit ka filluar të rritet ndjeshëm në vendet e blerjeve. Importimi i mallrave kineze do t’u prezantojë klientëve disa modele veshjesh dimërore në Guangzhou këtë vit pritet të jetë më i nxehti në 2021 në artikullin më poshtë.

Modeli kinez i rrobave lundruese

07 Modeli më i shitur i veshjeve dimërore Guangzhou këtë vit 2021


>>>Shiko më shumë: 10+ Lidhje me burimin e kutive origjinale të telefonit kinez

Top 07 modelet e veshjeve dimërore në Guangzhou kete vit pritet të jetë më e nxehta në vitin 2021

1. Xhaketë xhakete:

Në vjeshtë dhe dimër në Vietnam, periudha e ftohtë nën 10 gradë Celsius zakonisht nuk zgjat shumë, kështu që një veshje me gjatësi mesatare si Blazer është një zgjedhje e shkëlqyer. Dizajni i thjeshtë, elegant dhe dinamik pothuajse mund të kombinohet me çdo lloj veshjeje si pantallona të ngushta, pantallona casual, funde të shkurtra, funde të gjata, .. të përshtatshme për gjithë kohën.punë dhe lojë. Për më tepër, çmimi i këtij artikulli klasifikohet edhe si “fara lecke” kur varion nga 300.000 VND deri në 500.000 VND.

Modeli i veshjeve dimërore këtë vit

Modeli bazë më i popullarizuar i Blazer 2021

2. Xhaketë triko:

Leshi i trikove vitet e fundit është jashtëzakonisht i popullarizuar edhe tek motrat. Nga dizenjot, modelet, ngjyrat, materialet mund të pushtojnë pothuajse të gjithë klientët më të përpiktë. Si një veshje e sipërme, dizajni është i thjeshtë, mjaftueshëm për të mbajtur ngrohtë dhe për të krijuar një bukuri elegante dhe të butë për atë që e vesh. Në varësi të formës së trupit tuaj, ju mund të zgjidhni kardiganë me gjatësi, trashësi dhe trashësi të ndryshme për të pasur një artikull që ju bën më shumë të dalloheni.

shikoni rrobat e dimrit

Kardiganë të buta, femërore

3. Hoodie (burra – gra):

Hoodie ndoshta është bërë gradualisht një simbol i personalitetit – dinamizmit të të rinjve. Shumica e modeleve me kapuç janë kostume Unisex, si burrat ashtu edhe gratë mund të veshin, të veshin palë, të veshin grupe. Materiali është kryesisht pambuk, rreshtim pambuku. Dizajni do të jetë kryesisht pikturë njëngjyrëshe, motive të shkëlqyera me printe/me qira. Hoodie i jep përdoruesit një ndjesi rinore dhe komode. Çmimet do të variojnë nga 200,000 deri në 500,000 VND.

moda e veshjeve dimërore këtë vit

Hoodie për të rinjtë aktivë

4. Jelekë shpëtimi koreane (mashkull – femër):

Vitet e fundit, Vietnami verior ka filluar të shfaqë valë ajri të ftohtë nën 10 gradë Celsius, duke ndikuar në jetën dhe aktivitetet e njerëzve, veçanërisht në malet e larta veriore, shfaqet bora, bie dhe ngrin. Jelekët e shpëtimit koreanë kapin tendencën e gjuetisë, duke u shërbyer si nevojave të përditshme për t’u ngrohur ashtu edhe nevojave të udhëtimit në dimër kur lëvizni në zona të larta malore. Karakteristikat e këtij modeli produkti janë zakonisht mjaft të gjera dhe të gjata, materiali kryesor jashtë do të jetë najloni i papërshkueshëm nga uji, brenda është pambuku. Markat e famshme nga Guangzhou do të kenë çmime mjaft të larta duke filluar nga 700,000 VND deri në 2,000,000 VND.

Tham Khảo Thêm:  MOQ là gì? Khái niệm MOQ khi order hàng Trung Quốc

veshje dimërore për meshkuj

Modeli super i ngrohtë i bojës së madhe saldimi

5. Xhinse:

Xhinset mund të konsiderohen si një artikull tradicional kombëtar i të gjitha kohërave për shkak të aplikimit të lartë dhe kostos së ulët. Aktualisht, fabrikat në Kinë po inovojnë vazhdimisht dhe po ndryshojnë dizajnet e produkteve për t’iu përshtatur më mirë shijeve të konsumatorëve, veçanërisht të rinjve. Ngjyra kryesore e preferuar është ende e zezë dhe blu me shumë nuanca të ndryshme të dritës. Çmimi i produktit varion nga 150,000 VND deri në 400,000 VND.

Këmishë në trend të nxehtë tani

Model xhinse për vajza me personalitet

>>> Shih më shumë: Pse duhet të zgjidhni biznesin e xhinseve Guangzhou

6. Mango, pallto trendi:

Mangto dhe pallto trend janë dy emra të lidhur me elegancën dhe mirësjelljen. Materiali i produktit është kryesisht pëlhurë e ndjerë, pëlhurë kaki, jakë jelek, rrip beli. Ngjyra kryesore do të jetë tonalitetet e thella, të ngrohta si e zeza, gri, bezhë, qymyr, …. Kjo linjë produktesh gjithashtu nuk është marramendëse për shkak të shumëllojshmërisë së materialeve, dizajneve si dhe gjatësisë së shkurtër të këmishës. Ky produkt zakonisht ka një çmim të lartë që varion rreth 1 milion VND. Nëse produkti është shumë i lirë, mallrat e marra do të jenë të vështira për t’u garantuar për formën e këmishës si dhe për materialin, duke reduktuar sofistikimin e veshjes.

Veshje Guangzhou

Modeli elegant i xhaketës – i sjellshëm

7. Jelek leshi (mashkull – femër):

Jeleku i errët i leshit, modeli me kuadrate këtë vit është jashtëzakonisht i nxehtë nën PR-në e fortë të tiktokerëve të nxehtë në Kinë. Përzierja e një jelek leshi me një këmishë të bardhë do të jetë një zgjedhje e shkëlqyer për ditët e para të dimrit, duke siguruar rininë dhe dinamizëm, por po aq të sjellshëm dhe formal. Në varësi të materialit të produktit, zhavorri i leshit ka një çmim që mund të thuhet se është mjaft studentor, nga vetëm 150,000 VND mund të zotëroni një për garderobën tuaj dimërore.

rroba lundruese guangzhou

Gile me kuadrate me modele shumëngjyrëshe të kombinuara me një këmishë

Karakteristikat e burimit të modës Guangzhou

Guangzhou – Kina njihet si “kryeqyteti” i tregtisë që çdo tregtar e njeh për shkak të vëllimit “të madh” të mallrave nga të gjitha industritë me çmime “SUPER LIRA”. Në të, nuk mund të mos përmendim veshjet e modës me karakteristikat e veta:

– Industria e veshjeve të modës të larmishme sezonale: Kjo konsiderohet industria me ndryshimet më të shpejta dhe të larmishme, në varësi të stinëve të vitit, të mbivendosura me njëra-tjetrën. Për shembull, në gjysmën e dytë të dimrit do të lëshohen modelet e përgatitura për verën, në gjysmën e dytë të verës do të lansohen modelet e vjeshtës dhe dimrit.

– Modelet me shumë produkte janë të larmishëm dhe të pasur: Veshjet e dimrit në veçanti dhe produktet e modës Guangzhou në përgjithësi janë jashtëzakonisht të ndryshme në modele dhe lloje, duke mbuluar të gjitha moshat, si për burrat ashtu edhe për gratë. Fabrikat në Kinë e kapin gjithmonë trendin e tregut shumë shpejt, produktet rinovohen vazhdimisht në aspektin e dizajnit, stilit, ngjyrave dhe cilësisë për t’iu përshtatur më së miri shijeve të konsumatorëve.

Tham Khảo Thêm:  Danh mục hàng cấm nhập khẩu từ Trung Quốc về Việt Nam (mới nhất)

– Cilësia e artikujve të veshjeve dimërore Guangzhou: Jo një përjashtim, artikujt e veshjeve të modës ndahen në 2 linja kryesore: mallra të njohura dhe mallra të nivelit të lartë. Me një linjë pantallonash të përballueshme, çmimi është mjaft i lirë, shiten gjerësisht, shpesh ka promovime, zbritje gjatë pushimeve dhe mund të ulin çmimin në dysheme në fund të sezonit. Linja e produkteve të nivelit të lartë është e vërtetë ndaj emrit, me epërsi në cilësi që çon në çmime të larta të produkteve. Produktet e veshjeve të nivelit të lartë janë kryesisht marka vendase, me marka dhe prestigj, mjaft marramendëse për konsumatorët.

– Si të njohim rrobat origjinale të Guangzhou: Aktualisht, ka shumë fabrika që prodhojnë dhe përpunojnë imitime të mallrave Guangzhou me cilësi të dobët. Klientët që importojnë mallra me shumicë si dhe konsumatorët duhet t’u kushtojnë vëmendje disa karakteristikave në mënyrë që të mos mashtrohen për të importuar ose blerë mallra “të përziera” me çmime të larta. Zakonisht kompanitë origjinale të Guangzhou do të kenë etiketa dhe barkode për të kontrolluar informacionin e produktit. Përveç kësaj, produktet e veshjeve Guangzhou të eksportuara në vendet evropiane do të kenë një tabelë përmasash më të mëdha se madhësitë aziatike.

Ku është vendi më i lirë për të blerë rroba dimërore?

Shitësit me shumicë që dëshirojnë të importojnë veshje dimërore Guangzhou mund t’u referohen disa burimeve me reputacion – cilësor – të lirë më poshtë:

1. Disa tregje të famshme me shumicë veshjesh në Guangzhou – Kinë:

– Bach Ma Market: Tregu ka një shkallë prej 10 katesh të ngjashme me një qendër tregtare luksoze dhe moderne, e vendosur pranë rrugës Ren Men Lu, Guangzhou, Kinë. Një shumëllojshmëri e gjerë e artikujve të modës për burra, gra, fëmijë dhe të moshuar vijnë nga origjina të ndryshme, nga mallrat origjinale deri te mallrat e markave të falsifikuara.

Veshje Guangzhou 2021

Tregu i Modës Bach Ma

– Tregu i thatë çam: Cham Dry njihet si një nga tregjet më të mëdha me shumicë në Guangzhou, i vendosur në 17 Zhanxi Road, Yuexiu District of Guangzhou. Aktualisht, tregu ka një shkallë me rreth 500 tezga të specializuara në shitjen e artikujve dhe aksesorëve të modës si veshje, kapele, etj. Mallrat në Tregun Çam Dry kanë të njëjtin çmim si tregu Bach Ma, por nuk janë aq të larmishëm. Për më tepër, situata e sigurisë në treg vlerësohet gjithashtu si më e qëndrueshme në Guangzhou.

modeli i veshjeve të Kinës Guangzhou

Tregu çam Dry me shumicë

– Tregu 13: Tregu 13, i njohur gjithashtu si Tregu i mëngjesit, është gjithashtu një nga destinacionet e njohura të tregtarëve të modës në Guangzhou. Tregu përbëhet nga të 13 katet, ku shiten të gjitha llojet e veshjeve, këpucëve dhe aksesorëve të famshëm, kështu që quhet tregu 13. Katet e poshtme të tregut kryesisht shesin mallra të lira, false…me dizajne jashtëzakonisht të larmishme. Ndërkohë, katet e sipërme janë vendi ku mund të blini mallra origjinale të cilësisë së lartë.

Tham Khảo Thêm:  Nguồn cung cấp sỉ nguyên liệu làm bánh mà mọi người đang tìm kiếm

Veshje Guangzhou

Tregu 13 – “Qendra Tregtare e Modës”

– Përveç tre tregjeve të mëdha të përmendura më sipër, tregtarët mund të vizitojnë tregjet me shumicë që fokusohen në shumë produkte të modës për të importuar veshje dimërore si: Sahe Market, Xing Hao Pan Market, …

2. Importoni rroba dimërore në internet nga platformat kineze të tregtisë elektronike:

Aktualisht, mënyra tradicionale e importimit të rrobave është zëvendësuar gradualisht nga importi online nëpërmjet faqeve të tregtisë elektronike si Taobao, Tmall, 1688. Shitësit me shumicë do të kursejnë kohë, shpenzime udhëtimi dhe akomodimi në krahasim me tregtinë direkte. Formulari i importit online dhe blej mallra nga Kina Relativisht i lehtë për t’u përdorur, i përshtatshëm për të dy klientët që duan të blejnë me pakicë, blejnë me shumicë.

– 1688.com: Kjo është një faqe interneti që është e specializuar në shitjen e produkteve me shumicë. Importimi i mallrave këtu do të ketë një çmim të ulët që nuk është inferior ndaj importimit të mallrave direkt në tregjet me shumicë të Guangzhou.

07 Modele të nxehta të veshjeve dimërore Guangzhou me shitje të nxehta 2021

Blini ndërfaqen në 1688.com

– Taobao.com: Faqja e internetit u shërben vetëm klientëve me pakicë, produktet janë të ndryshme, shumica e tyre janë falas për t’u transportuar brenda vendit

model veshjesh guangzhou

Ndërfaqja e blerjeve në faqen e internetit të shitjes me pakicë Taobao.com

– Tmall.com: Tmall është një faqe interneti e specializuar për markat, e cila mbledh marka të njohura vendase dhe marka të njohura ndërkombëtare. Shitësit me shumicë shpesh zgjedhin të importojnë mallra të nivelit të lartë në Tmall sepse ka shumë programe preferenciale dhe çmime më konkurruese për shkak të politikës tatimore preferenciale të Kinës.

07 Modele të nxehta të veshjeve dimërore Guangzhou me shitje të nxehta 2021

Ndërfaqja e blerjes në Tmall.com

Kur importoni mallra në internet nga faqet e tregtisë elektronike, shumica e klientëve do të kenë probleme në pagesën dhe dërgimin në Vietnam. Prandaj, përdorimi i shërbimit blej mallra nga Kina – paguani – transporti në Vietnam do t’ju ndihmojë të thjeshtoni procesin e importimit të mallrave të modës dimërore.

Synthesize link shop për veshje dimërore për meshkuj – femra LIRE – PRESTIGE nga Kina

Këtu është një përmbledhje e disa dyqaneve me reputacion të specializuar në ofrimin e veshjeve dimërore në Guangzhou me komente dhe oferta të shkëlqyera:

 • http://xiaoxiaogongzhu2013.taobao.com/

 • https://shop60161737.taobao.com/

 • https://shop34288435.taobao.com/

 • https://shop117800470.taobao.com/

 • http://junyingfushi.taiwan.tmall.com/

 • https://lingke.tmall.com/

 • https://runbo.tmall.com/

 • https://hengyuanxiang.tmall.com/

 • https://cacuss.tmall.com/

 • https://balunshe.tmall.com/

 • https://xiangyinnz.tmall.com/

 • https://huangji.tmall.com/

 • https://chaojue.taobao.com/

 • https://dbcnsao.taobao.com/

 • https://shop70350113.taobao.com/

 • https://shop96642698x52j8.1688.com/

 • https://shop115844214.taobao.com/

 • https://shop61609011.taobao.com/

Këtu janë Modeli i veshjeve dimërore të Guangzhou të këtij viti më të njohurit në vitin 2022, si dhe lidhjet me reputacion të dyqaneve që shpesh porositen nga shumë blerës, kontaktoni Nhaphangchina.vn për mbështetjen më të shpejtë për të blerë mallra në Vietnam.Cảm ơn bạn đã đọc bài viết 07 Mẫu quần áo mùa đông Quảng Châu hot nhất 2022 . Đừng quên truy cập Cakhia TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *

© 2023 Cakhia TV - WordPress Theme by WPEnjoy