Review top 05 hãng mặt nạ nội địa Trung tốt nhất

Një nga produktet më të njohura të bukurisë në kohët e fundit është Maska shtëpiake kineze. Me avantazhin e çmimit jashtëzakonisht të ulët, cilësisë së mirë, duke fituar gjithnjë e më shumë besimin e konsumatorëve. Nëse A janë të mira maskat shtëpiake kineze?mori si u perfol, le te importojme mallra nga Kina per ta marr vesh si të blini në aliexpress
përmes artikullit më poshtë:

maska ​​më e mirë në brendësi

A janë të mira maskat shtëpiake kineze?

>>> Shih më shumë: Përmbledhje e 04 modeleve më të shitura të palltove të mbrëmjes për femra në Guangzhou të të gjitha kohërave

Rishikimi i maskave shtëpiake kineze të lira, më të shitura

Cilësia aktuale e prodhuesve vendas kinezë të maskave

Deri më tani, produktet vendase të Kinës janë vërtet të famshme për modën dhe mallrat shtëpiake, përveç kësaj, industria e kozmetikës është investuar dhe zhvilluar mjaft fuqishëm edhe në tregun vendas. Megjithatë, për shkak të ndikimit të një pjese të mallrave të falsifikuara të cilësisë së dobët, kozmetika shtëpiake kineze prej kohësh barazohet me cilësi të dobët dhe gjithmonë ka frikë nga konsumatorët vietnamezë.

Në fakt, markat e brendshme kineze të kozmetikës në përgjithësi dhe linjat e maskave në veçanti kontrollohen rreptësisht nga lëndët e para deri në procesin e prodhimit, të sigurta për përdoruesit. Për sa i përket cilësisë dhe dizajnit të produktit, linjat origjinale të maskave kineze sigurisht nuk janë inferiore ndaj markave të njohura nga Koreja, Japonia,… Importimi i mallrave kineze mund t’ju listojë disa avantazhe.

>>> Udhëzime: Si të regjistroheni në Wechat

Çmimi i përballueshëm, i përshtatshëm për shumicën e konsumatorëve

Maskat shtëpiake kineze kanë një çmim mjaft të përballueshëm në krahasim me nevojat e blerjeve dhe përdorimit të shumicës së vietnamezëve, kështu që nuk është e mundur të vlerësohet cilësia e produkteve si jo e mirë, shumë prodhues vendas të maskave vendi i Kinës është i famshëm dhe i besuar në të gjithë botën. .

Produktet shpesh shiten në një sërë përzierjesh të kombinuara me shumë stimuj

Për shkak se kërkesa për kinezët me maska ​​​​e bukurisë dhe kujdesit të lëkurës është jashtëzakonisht e madhe, ka shumë paketa produktesh që janë të përziera që përdoruesit të zgjedhin për t’iu përshtatur nevojave të tyre dhe llojit të lëkurës.

Cilësi e garantuar e produktit

Produktet e markave të shitura nga prodhues, shpërndarës ose dyqane me reputacion janë gjithmonë të garantuara të jenë të sigurta për përdoruesit (cilësia e testuar nga agjencitë profesionale vendase), do t’ju duhet shumë përpjekje për të mësuar me kujdes produktet e maskave kineze përpara se të porositni në Vietnam.

Diversitet, pasuri

Maskat shtëpiake janë jashtëzakonisht të ndryshme në lloje, me maska ​​tradicionale, maska ​​pelte, maska ​​për sytë dhe buzët, … kujdes intensiv të lëkurës.

Tham Khảo Thêm:  Taobao có ship về Việt Nam không, mất bao lâu?

Top 5 markat më të mira kineze të maskave vendase

Maskat shtëpiake kineze janë jashtëzakonisht të ndryshme me përdorime të ndryshme. Këtu janë 5 linjat kryesore të produkteve që shiten mirë dhe marrin gjithmonë reagime pozitive nga konsumatorët. Klientët mund t’i referohen për të zgjedhur vetë një linjë produkti që është e përshtatshme për lëkurën e tyre dhe përdorimin e synuar:

1. Lëkura e bebeve Bioaqua:

Një nga linjat e maskave shtëpiake është mjaft e njohur për besimtarët e bukurisë në Vietnam. Produkti ka një dizajn paketimi me një nuancë dominuese të ngjyrave të lehta, të printuara me imazhin e bebes, e cila është e lehtë për të shkaktuar simpati për konsumatorët. Që nga emri i markës, ai pasqyron cilësinë që synon produkti. Materiali i maskës reklamohet si 100% pambuk, i butë, i hollë, i lehtë, i përqafuar me fytyra aziatike. Efekti kryesor i kësaj marke maske është hidratimi i lëkurës. Ky konsiderohet një produkt popullor, i përshtatshëm për të gjitha moshat e studentëve dhe studentëve.

Lëkura e bebeve Bioaqua ka 4 linja kryesore produktesh:

– Maskë zbardhuese qetësuese (e verdhë): efekti kryesor i zbardhjes së lëkurës, duke e bërë lëkurën më të lëmuar

– Maskë hidratuese e bardhë e butë (vjollcë): Efekt hidratues, duke e bërë lëkurën më të bardhë dhe më të barabartë.

– Maskë hidratuese e freskët (bruz): Efekti i hidratimit, ftohjes dhe qetësimit të lëkurës

– Maskë për rimbushje lagështie (blu e errët): Hidratim intensiv.

Çmimi nga 5000 – 10000 VND/c. Çmimi i blerjes në kombinime prej 10, 20 copë do të jetë shumë më i lirë.

Maska qendrore shtëpiake

Maskë Skin Baby Bioaqua me dizajn të lezetshëm me imazhin e foshnjës

2. Ditari im i bukurisë Maskë me perlë të zezë:

Marka e maskave “best seller” nga Tajvani, mori komente dhe komente nga shumë Beauty Blogger të famshëm në botë. Një kuti maske përfshin 8 copë të barazvlefshme me 8 përdorime. Si për sa i përket përbërësve, cilësisë dhe paketimit, maska ​​me perla të zezë me të vërtetë mbizotëron linjat e tjera të maskave shtëpiake.

Paketimi i brendshëm ka një shtresë argjendi, e cila ndihmon për të mbajtur maskën në cilësinë më të mirë. Maska është bërë nga fibra bimore, e sigurt për lëkurën dhe miqësore me mjedisin.

Maska me perla të zezë My Beauty diary përmban 3 përbërës kryesorë: Glicerinë, Butilen Glycol, Propylene Glycol dhe veçanërisht nuk përmban alkool, i cili punon për të hidratuar, hidratuar dhe ushqyer lëkurën e zbehtë, të errët, me mungesë elasticiteti.

Çmimi nga: 225.000 -250.000 VND/kutia e 8c

A është e mirë maska ​​qendrore shtëpiake?

Modeli luksoz maskë me perla të zezë

3. Maska shtëpiake me kod qendror të lagështisë:

Wetcode është një markë e grupit të kozmetikës DANZ Group, e njohur për linjat e specializuara të produkteve hidratuese, të ngjashme me markën Laneige nga Koreja.

Maska Wetcode është bërë me teknologjinë hidratuese Moist 24 dhe esencë polipeptidike të ngjashme me ujin që dyfishon sasinë e ujit, duke e mbajtur lëkurën të lagësht gjatë gjithë ditës. Chats fletë maskë super e hollë Tencel, ndihmon për të përqafuar lëkurën e fytyrës, për të rritur aftësinë për të hidratuar dhe për të depërtuar thellë në lëkurë.

Kjo është një lloj fytyre e çuditshme me funksionin kryesor të furnizimit me ujë, qetësimin e menjëhershëm të lëkurës së irrituar, të djegur nga dielli, ndërsa bllokon lagështinë, eliminon lëkurën e lëkurës, veçanërisht në sezonin e thatë dhe dimër, si në Vietnam.

Çmimi nga: 12.000 -15.000 VND/personi

A është e mirë maska ​​qendrore shtëpiake?

Maskë hidratuese Wetcode 24 orë

4. Chando:

Chando është një markë kineze e maskave vendase nga Shangai, një produkt i prodhuar në bazë të bashkëpunimit të kompanisë dhe ekipit kërkimor të Antarktikut. Prandaj, përbërësit e nxjerrë nga produkti janë kryesisht bimë borëdashëse, të afta të përthithen në lëkurë shumë shpejt, duke krijuar një ndjenjë freski dhe thatësie kur përdoret.

Tham Khảo Thêm:  Cách chọn size váy nữ theo cân nặng và chiều cao dễ dàng

Pika kryesore e kësaj linje maskash është dizajni i saj tërheqës, çdo dizajn paketimi është si një vepër arti. Pavarësisht çmimit të përballueshëm, paketimi i produktit ka ngritur emrin e markës, jo inferior ndaj markave të famshme në botë.

Linja e maskave Himalaya Chando ka 6 lloje maskash me përbërës që janë gjithashtu super beninje si emri i secilës maskë:

 • Lotusi i borës (blu): qetëson lëkurën, hidraton

 • Kompleksi i Borëbardhës (blu qielli): hidraton lëkurën

 • Çaji i borës (jeshile): ekuilibri i lagështisë, elasticiteti i lëkurës

 • Bari vjollcë në zonën e borës (vjollcë): efekti i tkurrjes së poreve, duke ndihmuar lëkurën të bëhet me shkëlqim

Çmimi nga 25000 -27000 VND/personi

A është e mirë maska ​​qendrore shtëpiake?

Dizajni i paketimit është gjithashtu i bukur

5. Një fletë:

Kjo është një linjë maskash botanike, e cila ndriçon dhe hidraton lëkurën, veçanërisht e përshtatshme për lëkurë të thatë, të krisur dhe pa jetë. Shtresa e maskës është bërë nga fibra bimore natyrale që janë të buta dhe jo irrituese. Përmban esencën nga lulja e hardhia për të ndihmuar në balancimin e vajit dhe lagështisë, ushqen, rivendos dhe zbut lëkurën, e kombinuar me ekstraktin e aloe, rrënjën e bishtit, HA, ujin e thellë të detit… për të ndihmuar në sigurimin e ujit të mjaftueshëm për lëkurën. lëkurën, përmirëson lëkurën e ashpër, bën lëkura më e shndritshme dhe më e shëndoshë.

Aktualisht, One Leaf ka 4 linja kryesore produktesh:

 • Maska me One Leaf – Shegë hidraton dhe ndriçon lëkurën

 • Një fletë – Maska e qershisë hidraton, ndriçon dhe rikthen lëkurën

 • Një fletë – Maska me kamomil të pavdekshëm: përmban ekstrakt kamomili të pavdekshëm për të ndihmuar në hidratimin dhe shkëlqimin e lëkurës.

 • Maska me një gjethe – Rose Fresh me hurmë: përmban ekstrakt të patëllxhanëve për të hidratuar lëkurën

Çmimi nga 15.000 -17.000 VND/personi

Rishikimi i prodhuesve vendas kinezë të maskave

Linja maskash me ekstrakt natyral

6. Maskë me esencë natyrale HNUEDWA

Si një produkt maskë për të cilin shumë njerëz janë të interesuar sot, Hnuedwa ka shumë karakteristika të jashtëzakonshme si zbutjen e lëkurës për një ndjenjë të këndshme, rritjen e aftësisë së lëkurës për të mbrojtur, duke siguruar lagështi dhe duke e mbajtur lëkurën. Maska hnuedwa gjithmonë e pastër dhe e lëmuar përmban përbërës të nxjerrë nga natyra, të sigurt për të gjitha lëkurat Normale, të kombinuara, të yndyrshme, të thata, të ndjeshme

Kini parasysh kur zgjidhni të blini maska ​​shtëpiake kineze

Maskat janë kozmetikë që përdoren drejtpërdrejt në lëkurë, kështu që të mësuarit për të blerë ose importuar biznes duhet të jetë shumë i kujdesshëm. Konsumatorët duhet t’i kushtojnë vëmendje disa prej gjërave të mëposhtme për të shmangur blerjen e produktit të gabuar, duke shkaktuar efekte të pafavorshme shëndetësore:

Zgjidhni produkte me origjinë të qartë, informacion të qartë:

Klientët duhet të zgjedhin të blejnë produkte maskash në dyqanet në Tmall, me reputacion dhe origjinale për të minimizuar blerjen e mallrave false.

Zgjidhni maskën e duhur për çdo lloj lëkure:

 • lëkurë të thatëOmbrella: Jepini përparësi përdorimit të maskave intensive hidratuese dhe hidratuese për të shmangur lëkurën e thatë dhe të krisur

 • Lëkura e yndyrshme: Kjo konsiderohet si lloji më i vështirë i lëkurës. Përveç përdorimit të maskave hidratuese, ju mund të përdorni maska ​​për të ndihmuar në shtrëngimin e poreve, kontrollin dhe reduktimin e yndyrës së tepërt. Duhet të shmangni përdorimin e maskave me përbërës vaji dhe dylli, duke shkaktuar bllokim të poreve, duke shkaktuar akne, inflamacion.

 • Lëkura e kombinuar: Ky lloj lëkure shpesh derdh shumë vaj në zonën T. Klientët duhet të zgjedhin një kombinim të maskave të ndryshme për të arritur efektin më të mirë.

 • Lëkura e ndjeshme: Lëkura është si një vajzë e kuqe, jashtëzakonisht e ndjeshme, e prirur ndaj akneve, e irrituar lehtë. Maska të nxjerra nga natyra, përbërës beninj do të jenë zgjidhja më e përshtatshme.

Ju duhet të mësoni përbërësit e maskave në seksionin e detajeve të produktit për të shmangur blerjen e produkteve me përbërës që shkaktojnë acarim të lëkurës. Përveç kësaj, duhet të jeni të kujdesshëm kur blini në promocione të mëdha, sepse data e skadencës është shpesh shumë e shkurtër.

Ku të importoni maska ​​shtëpiake të lira kineze – ku është cilësia më e mirë?

Ju thurnig keni nevojë për të blerë maska ​​shtëpiake kineze për përdorim ose import me shumicë për biznes, por nuk keni gjetur një burim me reputacion të mallrave të lira?

Një nga format më të njohura të importit të shpejtë dhe të përshtatshëm për momentin është importimi i mallrave në internet përmes faqeve kineze të tregtisë elektronike: Taobao, Tmall, 1688,…

Për të kursyer kohë dhe për të minimizuar rreziqet në procesin e pagesës dhe transportit, klientët duhet të zgjedhin shërbimin e blerjes së mallrave dhe transportimin e tyre nëpërmjet kompanive ndërmjetëse. IMPORT CHINA, një njësi me eksperiencë shumëvjeçare në fushën e ofrimit të shërbimeve ORDER – DERGJES në Kinë, aktualisht ofron shërbime për më shumë se 500,000+ klientë në mbarë vendin, e angazhuar për të garantuar gjithmonë PRESTIGJ – SHPEJTËSI – SIGURTË me secilën nga dërgesat tuaja.

Udhëzime se si të importoni maska ​​​​kineze në IMPORT CHINA

KYH mund të importojë mallra në internet në çdo kohë, kudo nga faqet e tregtisë elektronike si Taobao, Tmall, 1688 përmes faqes së internetit të kompanisë që ofron shërbimin e Porosisë – Transporti i mallrave kineze IMPORT CHINA.

Si të udhëzoni Porosit Kinë në Nhaphangchina.vn me vetëm disa hapa të thjeshtë:

Hapi 1: Hyni në faqen e internetit Nhaphangchina.vnregjistrimi i llogarisë:

Hapi 2: Shtoni veglën e importit të Kinës në shfletuesin tuaj në dyqanin në internet Chrome

Hapi 3: Kërkoni për produkte për të blerë në faqen e internetit 1688.com

Hapi 4: Bleni (Zgjidhni të gjitha madhësitë dhe modelet e produkteve për të blerë dhe shtuar në shportë)

Hapi 5 : Porosit

 • Kthehuni në llogarinë tuaj në faqen e internetit: Nhaphangchina.vn

 • Zgjidhni produkte dhe shërbime të tjera

 • Klikoni për të porositur.

 • Kontrolloni informacionin e porosisë

 • Depozitoni në 2 mënyra: Paguani direkt në zyrë ose transferoni

IMPORTIMI I MALLRAVE KINËSORE Shpresoj se ndarja në artikull do të ndihmojë klientët që kanë nevojë për të kërkuar dhe importuar mallra Maska shtëpiake kineze rreth biznesit. Të gjitha përgjigjet dhe pyetjet kanë nevojë për mbështetje në lidhje me shërbimin ORDER – SHIPING, ju lutemi kontaktoni menjëherë Import China për këshillat më të shpejta.Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Review top 05 hãng mặt nạ nội địa Trung tốt nhất . Đừng quên truy cập Cakhia TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *

© 2024 Cakhia TV - WordPress Theme by WPEnjoy